Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…

W ZSB w Brzegu zrobiło się świątecznie, nastrojowo i bardzo smacznie. Wszystko za sprawą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W piątek (15 grudnia) tradycyjnie odbyło się spotkanie przy wigilijnym stole Samorządu Uczniowskiego. Jesteśmy tu dziś, by świętować najpiękniejsze święta w roku. Ten dzień jest szczególnie ważny, ponieważ zwiastuje Narodzenie Jezusa Chrystusa – rozpoczął spotkanie Krystian Obiegły, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Okres świąteczny skłania nas do refleksji nad własnym życiem. Zbliżające się święta są znakomitą okazją, by pojednać się z bliskimi, spędzić czas z rodziną i cieszyć się miłością – dodała Maja Obodzińska, wiceprzewodnicząca SU.

Wigilia to czas wyjątkowy, szczególnie tutaj, w szkole, która jest waszym drugim domem. Wigilia Samorządu Uczniowskiego to już długoletnia tradycja, która ma ważne zadanie – pokazać Waszą jedność – mówiła Renata Jabłońska-Denes, dyrektor szkoły.

W poniedziałek (18 grudnia) wszyscy uczniowie zorganizowali w klasach spotkania wigilijne. Nie zabrakło barszczu z uszakami, pierogów, pierników, a w całej szkole unosił się piękny zapach pomarańczy, cynamonu i choinek. Kulminacją dnia było wspólne kolędowanie. Niezwykłe widowisko z udziałem uczniów klasy 2 B Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu wzruszyło dziś niejednego z uczniów, a także zaproszonych gości. Na kolędowaniu z pięknymi życzeniami gościła Ewa Smolińska, wicestarosta Powiatu Brzeskiego, Justyna Nawrocka, przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSB w Brzegu oraz Małgorzata Pawluk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice uczniów z poszczególnych klas.

Kolęda „Uciekali” z musicalu Metro w wykonaniu chórzystów ZSB w Brzegu, uczniów SP nr 3 i wokalistek Karoliny Ramus (1 TBS) Aleksandry Sobyry (1 TSW) i Blanki Kłembickiej (1 C) wprowadziła w piękny klimat i sens przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

Piękne, wzruszające rozważania na temat Bożego Narodzenia, taniec dobra ze złem w wykonaniu uczniów był oddaniem tego, że dobro i zło od zawsze istniały obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyborów. Gdy pojawia się światło, nawet najgęstsza ciemność nie może go pochłonąć – mówił Krystian Obiegły.

Taniec aniołów był nad wszystko pięknym akcentem dobra, bo człowiek ma wolną wolę i może wybierać. My powinniśmy robić wszystko, by nauczyć się rozpoznawać dobro i pomnażać go w świecie – mówili prowadzący.

Kolędowanie i święta nieodłącznie wiążą się z Maryją i Józefem, którym pięknie pokłonili się trzej królowie. Chóralnie zaśpiewano „Przybieżeli do Betlejem”, a potem Grzegorz Mayer (3 A) wykonał piosenkę „Mario, czy już wiesz?”.

Niech Boże Narodzenie będzie w naszych domach, w naszych szkołach, w zakładach pracy, wszędzie tam, gdzie jest człowiek. Życzymy wszystkim, aby odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, by z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela. Wesołych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

Kolędowanie przygotowały: Marta Rabenda i Agata Scąber

ZSB w Brzegu

3 thoughts on “Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…

  1. I am curious to find out what blog system you have been working with?
    I’m having some minor security problems with my latest site
    and I would like to find something more risk-free. Do you have any recommendations?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *