Świąteczny czas na Słowiańskiej

Grudzień był bardzo świąteczny, mikołajowy, prezentowy, radosny. Świąteczne akcje rozpoczęliśmy od corocznego kiermaszu przygotowanego przez cudowny samorząd szkolny i opiekunki Małgorzatę Grzyb i Magdalenę Bonar. Kawiarenka z domowym ciastem to już tradycja naszego kiermaszu. W tym roku można było nabyć także różne ozdoby świąteczne. Dużą popularnością cieszyła się ponownie świąteczna sesja fotograficzna z Mikołajem. Wiele emocji wzbudziła oczywiście także loteria, w której każdy mógł wziąć udział. Świąteczny klimat ostrymi rytmami muzycznymi uzupełnił szkolny zespół muzyczny. Oczywiście 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj.

Jak co roku zorganizowaliśmy też akcję zbiórki darów dla „Przytuliska dla bezdomnych psów” w Brzegu. Dzięki ofiarności osób wrażliwych na los naszych „braci mniejszych” udało się nam zebrać sporo rzeczy, które przydadzą się zwierzakom.

Udowodniliśmy także, że nasza społeczność szkolna potrafi się dzielić dobrem. Jak co roku organizujemy akcję Słowiańska Paczka. Zbieramy rzeczy, aby pomóc potrzebującym uczniom naszej szkoły. Nasi cudowni wolontariusze pomagali także w zabawie Mikołajkowej zorganizowanej przez PCPR dla najmłodszych dzieci z Rodzinnej i Instytucjonalnej Pieczy.

W ramach akcji Narodowe Czytanie uczniowie klasy 4HF odwiedzili przedszkole integracyjne nr 7 w Brzegu, gdzie starsi koledzy i koleżanki czytali maluchom bajki i bajeczki, mając przyjemność oglądać cudowne reakcje dzieci na czytanie.

Słowiańska dydaktycznie i zawodowo, czyli jak kończyliśmy rok 2023
Nasza szkoła jest z ramienia powiatu realizatorem projektu pt.: Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie w tym uczenia się dorosłych. Projekt ten będzie realizowany do czerwca 2026 r.

8 grudnia odbyło się inauguracyjne spotkanie, na które zostali zaproszeni wszyscy dyrektorzy szkół podstawowych, ponadpodstawowych, specjalnych wraz z doradcami zawodowymi, naczelnicy, kierownicy instytucji Powiatu Brzeskiego, służby mundurowe, przedstawiciele wyższej uczelni oraz Uniwersytetu III Wieku. Nasi uczniowie przygotowali poczęstunek oraz zapewnili obsługę imprezy. Zaprezentowali przy tym umiejętności zawodowe oraz talent kulinarny, które rozwijają pod czujnym okiem nauczycielek: Grażyny Tesarowicz, Anety Wróbel oraz Katarzyny Krzyszczuk.

W mroźny grudniowy poniedziałek klasa 1JL technik programista/technik robotyk zwiedziła ROBOEXPO we Wrocławiu, z kolei inna grupa uczniów z nauczycielami podziwiała piękno świątecznego Drezna.

W środę 6 grudnia w Dobrzeniu Wielkim odbyły się półfinały wojewódzkie w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Sikora i Bartosz Borkowski. Piotr zajął VI miejsce, a Bartosz III i awansował do ścisłego finału, który w styczniu odbędzie się w Zawadzkiem.

A na koniec roku wisienki na sportowym torcie. Mamy Mistrzów Powiatu Brzeskiego w koszykówce chłopców, natomiast nasi siatkarze, tak jak w zeszłym roku, zostali Mistrzami Powiatu Brzeskiego. Drużyny trenują Krzysztof Leroch oraz Halina Chabasińska-Borissow.

Co nas czeka w nowym roku?
Na pewno dużo nowych wyzwań i możliwości, ogrom pracy, nauki, ale będzie też radość i zabawa, wycieczki, kursy, konkursy, staże oraz praktyki zagraniczne.

Wszystkim Przyjaciołom szkoły, uczniom (byłym, obecnym i przyszłym), rodzicom, pracownikom, czytelnikom składamy najlepsze życzenia:

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie opuszcza Was przez każdy dzień. Dziękujemy Wam za ten rok i życzymy pełnego pozytywnych działań i energii nowego roku!!!

Elżbieta Mykicka
Joanna Łyczkowska

One thought on “Świąteczny czas na Słowiańskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *