Pająki w BCK [FOTORELACJA]


Do 21 stycznia w Galerii Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury można oglądać wystawę pająków, która na kilka dni odwiedziła nasze miasto.

W ponad 30 terrariach zgromadzono tyleż okazów ptaszników, skorpionów i skolopendrę. Wystawę obsługuje kolekcjoner i pasjonat, który chętnie dzieli się swoją wiedzą.

Pająki są fascynujące. Mamy tu okazy, które nie występują w naszym kraju. Głównie ptaszniki, czyli takie duże i owłosione. Niektórzy z odwiedzających wystawę boją się tych zwierząt. Jest to bardzo dobra okazja, żeby się przełamać i wziąć je na rękę – mówi Mikołaj Jaroszewski z wystawy pająków w Brzeskim Centrum Kultury.

Który pająk jest największy na świecie? Czy wszystkie okazy są jadowite? Co to są suche ugryzienia? Który gatunek pająków można zobaczyć w najnowszym filmie o Indianie Jonesie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie, odwiedzając Brzeskie Centrum Kultury.

Wystawa czynna jest codziennie (do niedzieli 21 stycznia) w godz. 10:00-18:00. O pełnych godzinach można dodatkowo wziąć na rękę ptasznika.

Tekst i zdjęcia: Janusz Pasieczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *