W 1/16 rozgrywek Orlen Puchar Polski spotkały się dwie drużyny z Opolszczyzny – UKS Olimp Grodków i COROTOP Gwardia Opole. W derbowym meczu silniejsza okazała się ekipa ze stolicy województwa.

Drużyna gości zaczęła bardzo pewnie i po 5 minutach na tablicy wyników widniał już wynik 0-5. Gospodarze zdołali jednak wrócić do gry i przez następne 3 minuty rzucili 3 bramki, tracąc jedną, co dało wynik 3-6. Do końca pierwszej połowy obie drużyny wykorzystywały szanse rzutowe. Po gwizdku kończącym pierwszą część meczu, z rzutu bezpośredniego bramkę zdobył najskuteczniejszy tego dnia zawodnik drużyny Olimpu Grodków – Sebastian Ziemiński (6 bramek) i z wynikiem 16-27 dla drużyny Gwardii Opole zawodnicy zeszli do szatni.

Drugą połowę gospodarze zaczęli od bramki, ale tym samym odpowiedziała drużyna z Opola. Doświadczenie zawodników Gwardii i szybkie, skutecznie wykańczane kontry pozwoliły im wyjść w 46 minucie na prowadzenie 23-41. Do końca spotkania obie drużyny oddały celne rzuty i po kończącym spotkanie gwizdku na tablicy widniał wynik 28-48.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania, rzucając w całym spotkaniu 10 bramek, okazał się prawoskrzydłowy drużyny z Opola – Mateusz Wojdan. Najlepszymi zawodnikami drużyn zostali wybrani: w drużynie UKS Olimp Grodków – Adrian Turkowski, a w drużynie CORTOP Gwardia Opole – Janusz Wandzel.

Spotkanie można śmiało nazwać świętem opolskiego szczypiorniaka. Dopisali kibice zarówno gości, jak i gospodarzy. Pełna hala głośno dopingowała obie drużyny. Mecz obserwowały rodziny z dziećmi i wielu sympatyków tej dyscypliny w różnym wieku. Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu. Drużynie Gwardii Opole życzymy zwycięstwa w kolejnej fazie rozgrywek Pucharu Polski.

UKS Olimp Grodków – COROTOP Gwardia Opole 28-48 (16-27)

Składy drużyn i bramki:

UKS Olimp Grodków – Ziemiński Sebastian 6, Kolanko Sebastian 5, Turkowski Adrian 4, Żubrowski Bartosz 3, Lechowicz Tomasz 3, Ungier Marcel 3, Garncarz Łukasz 1, Dyktyński Przemysław 1, Migoń Jakub 1, Łacny Daniel 1, Stępień Miłosz, Słomczewski Michał, Mistak Filip, Socha Wiktor, Drojma Xawier, Kusek Kamil. Trener: Boczarski Adam i Łagiewka Paweł

COROTOP Gwardia Opole – Wojdan Mateusz 10, Sosna fabian 6, Hryniewicz Marek 6, Jendryca Daniel 6, Wandzel Janusz 4, Łangowski Antoni 3, Kawka Wiktor 3, Monczka Marek 3, Jedraszczyk Piotr 2, Jankowski Mateusz 2, Milewski Michał 2, Stempin Paweł 1, Ałaj Jakub, Lellek Mateusz, Malcher Adam. Trener: Jurecki Bartosz i Baran Bogumił

2 thoughts on “Pucharowe święto opolskiego szczypiorniaka. W derbowym meczu Gwardia okazała się za silna dla Olimpu

1. I thibk thnis iis among the most vital information ffor me.