„Babcia i dziadek są trochę jak rodzice, trochę jak nauczyciele i trochę jak najlepsi przyjaciele”

Nikt na świecie nie ma więcej miłości i wyrozumiałości dla dzieci niż ich dziadkowie. Trudno wyobrazić sobie życie bez ich ciekawych opowieści, ciepłych ramion i mądrych oczu. Niedawno obchodziliśmy bardzo ważne święto, podczas którego mogliśmy w sposób szczególny docenić wszystko to, co robią dla nas nasze babcie i dziadkowie.

Ósemka ma swój unikalny sposób świętowania Dnia Babci i Dziadka – Mistrzostwa Dwóch Pokoleń, które w tym roku zorganizowano już po raz XXIX. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń.

Uroczystość, która odbyła się 31 stycznia, otworzyła dyrektor Lucyna Bończak, zwracając uwagę na to, jak ważną rolę pełnią dziadkowie w życiu wnuków. Po powitaniu wszystkich uczestników prowadzący imprezę – Paweł Pietraszek przedstawił wszystkie konkurencje oraz punktację, po czym nastąpiło uroczyste otwarcie Mistrzostw.

Do udziału w tegorocznych potyczkach zgłosiła się rekordowa liczba par. Aż pięćdziesiąt dwie pary wzięły udział w przygotowanych dziesięciu konkurencjach. Z tego względu Mistrzostwa odbyły się w dwóch turach i wyłoniono po jednej zwycięskiej parze w każdej z nich. Zarówno babcie i dziadkowie, jak i wnuki bawili się przy nich świetnie.

Zaproponowane konkurencje wymagały od uczestników dużo sprytu. Obejmowały zakres zadań logicznych, prac manualnych, a także elementów sprawnościowych. Niektóre z nich były bardzo łatwe i nie sprawiały żadnych trudności, inne natomiast wymagały większego skupienia i odrobiny szczęścia. Babcie i dziadkowie już zapowiedzieli, że będą dzielnie trenować przez cały rok, aby wziąć udział w przyszłorocznych Mistrzostwach i zdobyć jeszcze więcej punktów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali uczniowie i uczennice naszej szkoły, zapoznając uczestników z zasadami poszczególnych zadań oraz przyznając punkty.

Na sali gimnastycznej, gdzie odbywały się zawody, panował radosny gwar. Słychać było okrzyki radości, a uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników. Wszyscy świetnie się bawili, rywalizując między sobą. Choć w tej zabawie liczy się przede wszystkim dobry humor, dzięki skrupulatnemu liczeniu punktów udało się wyłonić bezapelacyjnych zwycięzców, którzy zdobyli ich najwięcej.

Zwycięzcami XXIX Mistrzostw Dwóch Pokoleń zostali:
W pierwszej turze: Karol Ostafiński z babcią Barbarą Wawrzyniak
W drugiej turze: Zuzanna Woźniak z babcią Bernadetą Bar

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami i słodkim upominkiem, a zwycięskie pary otrzymały pamiątkowy puchar. Tego dnia jednak wszyscy mogli czuć się zwycięzcami, gdyż najważniejsze było wspólne spędzenie czasu i pielęgnowanie tradycji.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie. Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, samych słonecznych dni, miłości najbliższych i pogody ducha na każdy dzień.
Do zobaczenia za rok!

Karolina Dubis

2 thoughts on “„Babcia i dziadek są trochę jak rodzice, trochę jak nauczyciele i trochę jak najlepsi przyjaciele”

  1. certainly like your website but you need to take a look at the spelling on quite a few of your posts Many of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to inform the reality nevertheless I will definitely come back again

  2. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *