Kolejni pijani kierowcy na brzeskich drogach

W minionych dniach policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. 63-latek został zatrzymany dzięki świadkowi, który poinformował oficera dyżurnego o swoich podejrzeniach. Drugi mężczyzna to 38-latek, który również był nietrzeźwy, gdy wsiadł za kierownicę swojego citroena. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny, gdy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców – 63-letni właściciel hondy wpadł w niedzielę nad ranem. W tym przypadku zareagował świadek całej sytuacji. Mężczyzna zauważył, jak kierujący hondą wyjeżdża z parkingu. Sposób, w jaki to robił, wzbudził podejrzenia świadka, dlatego uniemożliwił on odjechanie mężczyźnie i poinformował dyżurnego. Badanie pokazało, że mężczyzna ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi z zatrzymanych to 38-latek, który kierował citroenem. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek po godzinie 22:00. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli na jednej z ulic wlotowych do miasta. Przeprowadzili badanie trzeźwości i sprawdzili w policyjnym systemie. Mieszkaniec Brzegu w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on nigdy uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. To prawne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania nietrzeźwych kierowców. Jednak często są oni również odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie, a nawet życie. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą. Jeśli podejrzewasz, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareaguj i poinformuj o tym policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

KPP w Brzegu

One thought on “Kolejni pijani kierowcy na brzeskich drogach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *