Mitologiczny teleturniej „Jeden z dziesięciu”

MITOLOGIA jest jednym z najpiękniejszych dzieł wyobraźni greckiej; skarbnicą motywów, symboli, tematów. To lektura, którą uczniowie chętnie czytają.

W celu propagowania greckiej kultury i sztuki oraz utrwalenia mitologicznej wiedzy, w PSP nr 1 kolejny już raz miał miejsce konkurs „Jeden z dziesięciu” według zasad znanego teleturnieju Tadeusza Sznuka. Pytania konkursowe opracowane zostały na podstawie „Mitologii” Jana Parandowskiego. Tym razem uczestnikami teleturnieju byli uczniowie klasy 5 A przygotowani przez panią Beatę Rudyk.

Piątoklasiści wykazali się ogromną wiedzą mitologiczną, spostrzegawczością, precyzyjnością wyrażania myśli, a owocna rywalizacja była dla nich zarówno nauką, jak i zabawą. Konkurs odbył się w miłej atmosferze, o co zadbały organizatorki – Panie Agnieszka Dawidowicz i Beata Rudyk. Nad prawidłowym przebiegiem teleturnieju czuwało jury w składzie: Panie Agnieszka Dawidowicz i Jolanta Mularska oraz uczeń Florian Winiarski.

Po ciężkim boju mistrzem znajomości mitów greckich został Piotr Niewęgłowski, drugie miejsce zajęła Alina Gulanowska, na podium znalazł się również Sebastian Sadkowski. Laureat pierwszego miejsca otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Pamiątkowe dyplomy wręczono także pozostałym finalistom. Wszyscy piątoklasiści biorący udział w teleturnieju „Jeden z dziesięciu” otrzymali dyplomy i oceny celujące z języka polskiego.

Niezwykła lekcja utrwalająca wiedzę o greckich bogach i herosach na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Rudyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *