Firma z Przylesia każdego dnia przygotowuje ponad 3 000 zdrowych śniadań dla klientów indywidualnych i firm

Śniadanie to pierwszy, a dla wielu również najważniejszy posiłek podczas dnia. Dostarcza energii i składników odżywczych na pierwsze godziny funkcjonowania. Zdarzają się jednak osoby, które zapominają o nim lub traktują jako konieczność i jedzą to, co akurat jest pod ręką. Brak śniadania oznacza jednak obniżoną koncentrację, ospałość i zmniejszoną efektywność w pracy lub szkole.

Warto zadbać o to, aby zjeść rano coś zdrowego, pożywnego, a przy tym smacznego. Niestety wielu osobom brakuje na to czasu. Ten problem postanowiła rozwiązać firma Fit-Morning, która od kilku lat dostarcza wczesnym rankiem posiłki do domów oraz miejsc pracy. Są one przygotowywane nocą, więc trafiają do klientów w stu procentach świeże.

O tym, jak zaczęła się ta działalność, opowiada właściciel firmy – Sebastian Rachwalski:
Któregoś dnia pojawiła się propozycja, aby zacząć lepiej przyglądać się temu, co jemy na śniadanie, bo przecież jest to bardzo istotna sprawa, zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Szybko okazało się, że da się przyrządzać posiłki zdrowe, składające się ze świeżych składników, a przy tym pożywne i po prostu bardzo smaczne. Zacząłem wraz z żoną i dziećmi poszerzać nasze menu o kolejne kanapki, sałatki i owsianki, aż wyszło na to, że mamy większy wybór niż niejedna restauracja. Nasze śniadania posmakowały również znajomym i rodzinie. Padła zatem propozycja, żeby założyć firmę i dowozić posiłki do domów.

Tak właśnie powstało Fit-Morning. Oczywiście nie od razu. Najpierw trzeba było skonsultować wszystkie przepisy z profesjonalną dietetyczką, aby upewnić się, że każdy z nich może z powodzeniem stać się częścią dobrze zbilansowanej diety. Później przyszedł czas na przygotowanie infrastruktury i zakup niezbędnego sprzętu. Jeszcze później kolejne wyzwania – analiza rynku, tworzenie strony internetowej, reklama. Wreszcie rozpoczęcie działalności.

Obecnie działamy na pełnych obrotach – mówi Sebastian Rachwalski. Dowozimy śniadania nie tylko do domów, ale również do firm, zwłaszcza dużych fabryk. Zaczęło się od Wrocławia, później zaczęliśmy docierać do Legnicy, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Namysłowa, Opola, Sieradza, Łodzi, Bolesławca, Wałbrzycha i Krakowa. Obecnie każdego dnia przygotowujemy ponad 3 000 posiłków. W planach na ten rok jest budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Przylesiu.

Oferta Fit-Morning jest cały czas rozbudowywana, ale firma konsekwentnie stawia na produkty lokalne i naturalne, niezawierające żadnej chemii. Dla przykładu wędliny pochodzą z wędzarni „Swojskie Wyroby” z Goli Grodkowskiej. Dzięki temu klienci otrzymują zdrowe, pożywne i smaczne posiłki.

Ważne jest również to, że śniadania od Fit-Morning są przygotowywane zgonie z zasadami zdrowego żywienia. Istotną rolę odgrywają makroskładniki, czyli podstawowe elementy diety, takie jak węglowodany, tłuszcze czy białka. Zdrowe śniadanie nie może opierać się tylko na jednym z tych elementów, powinno zawierać je wszystkie.

Aby zamówić śniadanie od Fit-Morning, wystarczy wejść na stronę internetową www.fit-morning.pl i skomponować swój ulubiony posiłek z obszernego menu. Następnego dnia trafi on prosto pod drzwi zamawiającego (do godz. 6:00) lub do miejsca jego pracy (do godz. 9:00). Dostępna jest również opcja abonamentu, dla osób, które chcą regularnie otrzymywać swoje zdrowe śniadania.

Oferta Fit-Morning zawiera obecnie rozmaite kanapki, sałatki, owsianki, desery śniadaniowe, soki oraz smoothies. Każdy może zatem znaleźć coś idealnego dla siebie.

Jeśli zatem chcecie zagwarantować sobie zdrowe i smaczne śniadania dostarczane od poniedziałku do piątku prosto pod Wasze drzwi, to koniecznie spróbujcie posiłków przygotowywanych przez Fit-Morning. Nie bez powodu przecież mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek podczas całego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *