Pozyskali 2 mln złotych na podniesienie kompetencji zawodowych. Ekonomik podsumował trzyletni europejski projekt

Wyposażenie pracowni i warsztatów, zajęcia z przedmiotów zawodowych, a do tego doradztwo, staże i praktyki oraz doskonalenie umiejętności i kompetencji samych nauczycieli – Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu podsumował unijny projekt „Nasza jakość – Twoja szansa. Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli”.

Nasza placówka pozyskała na ten cel w 2020 roku dwa miliony złotych. Wczoraj (26 marca) podsumowano wszystkie działania zrealizowane z otrzymanej dotacji.

Bardzo się cieszę, że całe zadanie zakończyło się sukcesem – mówił na podsumowaniu starosta Jacek Monkiewicz. Dostosowano kierunki kształcenia zawodowego w naszym Ekonomiku przy współpracy całego otoczenia społeczno-gospodarczego. A taka właśnie współpraca jest bardzo istotna. Wydano 2 miliony złotych właściwie na kształcenie blisko 400 uczniów. Skorzystali również nauczyciele. Gratuluje.

Dodajmy, że projekt umożliwił przede wszystkim uczniom podniesienie kompetencji językowych, matematycznych, informatycznych i przede wszystkim zawodowych. Gratulujemy sukcesu.

Starostwo Powiatowe w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *