Trwa remont ulicy Szymanowskiego

Trwają prace związane z remontem fragmentu ulicy Szymanowskiego. Dziurawa i nierówna droga na odcinku od skrzyżowania z obwodnicą do osiedla już niebawem pozostanie wspomnieniem. Kierowcy oraz okoliczni mieszkańcy zyskają znacznie lepsze warunki dojazdu do osiedla, a także stacji paliw oraz restauracji Zajazd Rybiorz. 3 kwietnia 2024 r. postępom prac przyglądał się Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Ulica Szymanowskiego wraz z przyległym terenem została gruntownie zmodernizowana w 2017 roku. W ramach zadania wykonano chodnik przy ZUS-ie (wraz z oświetleniem) stanowiący łącznik do ulicy Starobrzeskiej. Ponadto wyremontowano nawierzchnię na jezdni i zatokach postojowych wraz z wymianą krawężników, a wzdłuż całej ulicy wybudowano nowe oświetlenie uliczne. Koszt tego zadania wyniósł 730 775,80 zł. Jedynym fragmentem ulicy, który pilnie wymagał remontu była część od skrzyżowania z obwodnicą do osiedla. Aktualnie trwają tam prace sfinansowane przez Zarząd Nieruchomości Miejskich.

Ich zakres obejmuje: frezowanie nawierzchni bitumicznej, uzupełnienie ubytków masą mieszanką bitumiczną, mechaniczne oczyszczenie nawierzchni drogowej, wykonanie nawierzchni bitumicznej warstwą ścieralną oraz regulację pionową studzienek. Całkowity koszt zadania wyniesie 159 049,49 zł, a jego wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.

UM w Brzegu

2 thoughts on “Trwa remont ulicy Szymanowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *