Twierdza Grodków – Olimp kolejny raz wygrał na własnym parkiecie


Do Grodkowa przyjechała drużyna zajmująca przed tym spotkaniem piąte miejsce w tabeli rozgrywek I ligi grupy B, Tęcza Kościan. Olimp plasował się na trzeciej pozycji. Mecz zapowiadał się emocjonująco. Tak też było od pierwszych minut. Rozpoczęli od bramki goście, ale za chwilę odpowiedzieli gospodarze. Po 15 minutach pierwszej połowy na tablicy wyników był remis (7:7). W drugiej części pierwszej połowy to drużyna Olimpu Grodków skuteczniej odpierała ataki drużyny z Kościana i zaczęła wychodzić na prowadzenie. Dzięki skutecznej grze w ataku i dobrej obronie gospodarze schodzili na przerwę z przewagą trzech bramek (15:12).

Druga połowa również była bardzo ciekawa. Zawodnicy Olimpu zaczęli od bramki. Marcel Uniger skutecznym rzutem powiększył przewagę Olimpu. Była to jego już 9. bramka tego dnia. Marcel potwierdził doskonałą formę, kończąc z 14. bramkami w tym meczu!

Drużyna MKS Tęcza zdecydowała się na obronę 4-2 wyłączając dwóch rozgrywających. To był jednak moment w meczu, który świetnie wykorzystali zawodnicy gospodarzy i przez kolejne kilkanaście minut szybko wyszli na 10-bramkowe prowadzenie (28:18). Gdy już nikt nie spodziewał się innego zakończenia, jak wygrana drużyny z Grodkowa, przyjezdni wracając do obrony strefowej zaczęli odrabiać straty. W ciągu trzech minut rzucając 4 bramki i nie tracąc ani jednej zniwelowali stratę. Na szczęście duża przewaga wypracowana wcześniej pozwoliła Grodkowowi kontrolować wynik do końca spotkania. Na pewno świetnie dysponowany tego dnia bramkarz Olimpu – Mateusz Lellek – wieloma interwencjami przyczynił się do zwycięstwa. Cała drużyna, grając bardzo dobrze w obronie, pozwoliła cieszyć się po końcowym gwizdku z wygranej 33:29.

Kolejne 3 punkty zostały w „Twierdzy Grodków”. Olimp w całym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie we własnej hali (z liderem grupy B). Ostatnie spotkanie zagrają również u siebie. Przeciwnikiem będzie drużyna z Kątów Wrocławskich, która zajmuje 2 miejsce.
Spotkanie odbędzie się 16 maja o godzinie 19.00.

UKS Olimp Grodków – MKS Tęcza Folplast Kościan 33:29 (15:12)
Składy drużyny Olimpu i bramki:
Lellek Mateusz, Socha Wiktor, Drojma Xawier, Ungier Marcel 14, Ziemiński Sebastian 7, Łacny Daniel 3, Kolanko Sebastian 3, Lechowicz Tomasz 2, Migoń Jakub 2, Żubrowski Bartosz 1, Mistak Filip 1, Gajewski Filip, Koprek Daniel, Dyktyński Przemysław, Słomczewski Michał, Turkowski Adrian,
Trener: Boczarski Adam i Łagiewka Paweł
Kierownik drużyny: Sołtys Piotr

Olimp Grodków

4 thoughts on “Twierdza Grodków – Olimp kolejny raz wygrał na własnym parkiecie

  1. of course like your website but you have to check the spelling on several of your posts A number of them are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome to inform the reality on the other hand I will certainly come back again

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *