Policjanci podsumowali długi weekend

Tegoroczna majówka na brzeskich drogach trwała aż 5 dni. W tym okresie policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących przez nasz powiat. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Kontrolowali także trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiąże się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Funkcjonariusze przeprowadzili kilkaset kontroli pojazdów. Na brzeskich drogach nie odnotowali żadnych wypadków i nikt nie został ranny. Jeden kierowca stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał ponad 100 km/h. Ponadto funkcjonariusze przebadali 530 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Dwóch nich było pod wpływem alkoholu. Mężczyźni stracili już uprawnienia do kierowania. Za rażące naruszenie prawa drogowego funkcjonariusze ukarali mandatami 160 kierowców, 60 pouczyli i sporządzili 8 wniosków do sądu o ukaranie.

Majowy weekend na brzeskich drogach możemy uznać za bezpieczny. Pogoda dopisała, a kierowcy zachowali ostrożność. Poza niegroźnymi kolizjami wszyscy szczęśliwie zakończyli swoje podróże. Oby każdy długi weekend, gdzie ruch na drogach jest wzmożony, kończył się tak bezpiecznie, jak majówka 2024.

KPP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *