Stal Brzeg powalczy na własnym boisku z Polonią Karłowice o kolejne ligowe punkty

W niedzielę (12 maja) zawodnicy brzeskiej Stali postarają się o kolejne ligowe zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera tabeli. Przeciwnikiem żółto-niebieskich będzie beniaminek rozgrywek – Polonia Karłowice.

Polonia Karłowice to klub założony w 1954 roku. Największe, historyczne wręcz sukcesy osiąga jednak dopiero w ostatnich latach. Jeszcze nie tak dawno, bo w 2022 roku klub rywalizował na poziomie A-klasy, lecz dwa awanse z rzędu sprawiły, że niebiesko-biało-czerwoni znaleźli się w IV lidze opolskiej. Warto wspomnieć, że podopieczni Wojciecha Lasoty sukces osiągnęli po pełnym dramaturgii dwumeczu barażowym z OKS-em Olesno (w meczu 5:5, 8:7 po karnych).

Na nowym poziomie rozgrywkowym Poloniści radzą sobie naprawdę dobrze. Od początki sezonu ekipa z Karłowic punktuje regularnie, utrzymując się w środku tabeli. Tak było jesienią i podobnie jest wiosną. Z jednej strony nasi niedzielni rywale potrafią wygrywać z niełatwymi przeciwnikami (zwycięstwa 3:0 z Piotrówką, 4:0 z Pogonią Prudnik czy 2:0 z Polonią Nysa), ale wiosną zdarzyły im się też bardzo wysokie porażki (0:10 z wzmocnioną „spadami” Odrą II Opole, 0:7 z Piastem Strzelce Opolskie czy 1:4 z Victorią Chróścice). Polonia plasuje się aktualnie na 9. pozycji w IV-ligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów (bilans 9 zwycięstw, 6 remisów i 10 porażek, bramki 45:58). Najlepszym strzelcem tej ekipy jest Przemysław Szczupakowski – zdobywca 9 goli.

Niedzielne starcie możemy nazywać „małymi derbami”, a to ze względu na bliską odległość pomiędzy miejscowościami i sporą liczbę zawodników Polonii z przeszłością w żółto-niebieskich barwach. Z obecnej kadry karłowiczan ze Stalą związani byli Stefan Karnatowski, Daniel Jankowski, Przemysław Szczupakowski, Wojciech Kochański, Szymon Nowacki, Krystian Taraciński, Jakub Habrych i Grzegorz Wierzba.

W rundzie jesiennej Stalowcy wygrali z Polonią 3:2. Nasza drużyna w tym spotkaniu pokazała dwa oblicza. Po pierwszej części meczu żółto-niebiescy prowadzili już 3:0, a mogli i powinni nawet wyżej. Do siatki dwukrotnie trafił Michał Sypek oraz raz Maksymilian Podgórski. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie. Najpierw gola dla miejscowych zdobył Jankowski, a w doliczonym czasie gry z rzutu karnego na 2:3 trafił Wróbel. Brzeżanie zgarnęli trzy punkty, wygrywając 3:2, ale przeciwnicy napędzili im dużego stracha.

Do końca sezonu pozostało już tylko pięć ligowych meczów. Brzeżanie liderują w tabeli, ale ścisk na czele jest tak duży, że żadna z ekip walczących o awans nie może sobie pozwolić na stratę punktów – tym bardziej, że przed Małąpanwią Ozimek jeszcze zaległy mecz z Po-Ra-Wiem Większyce. Cel na niedzielę jest oczywisty i mamy nadzieję, że nasi zawodnicy potwierdzą swoją jakość, chociaż łatwo nie będzie – Polonia potrafiła już w tym sezonie napsuć sporo krwi wyżej notowanym rywalom.

Spotkanie 26. kolejki IV ligi opolskiej Stal Brzeg – Polonia Karłowice jako sędzia główny poprowadzi pan Miłosz Pukajło. Zapraszamy kibiców na trybuny Stadionu Miejskiego w Brzegu, przypominając, że niedzielny pojedynek rozpocznie się o godzinie 15:00, natomiast bramy stadionowe zostaną otwarte godzinę szybciej. Mecz będzie również transmitowany na kanale YouTube Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

26. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej
Stal Brzeg – Polonia Karłowice
12.05.2024 (niedziela), godz. 15:00
Stadion Miejski w Brzegu

Stal Brzeg
foto: Przemysław Nijakowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *