Nauczycielski pingpong

Zwycięstwami Teresy Sobczak (Publiczne Przedszkole nr 7 w Brzegu) i Marka Pruciaka (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu) zakończyły się I Mistrzostwa Brzegu Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym.

Pozostałe miejsca medalowe zajęli Wioletta Perkowska (PSP nr 6 w Brzegu) i Halina Chabasińska (ZSZ nr 1 w Brzegu) oraz Łukasz Zieliński (Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu) i Wojciech Kaszub (PSP nr 3 w Brzegu).

W turnieju wzięło udział 17 osób. – To ogromna liczba – mówi Grzegorz Omelan, pomysłodawca, organizator i sędzia turnieju. – Tenis stołowy jest dyscypliną bardzo niszową, trudną technicznie, rzadko trenowaną w szkołach, mało jest instruktorów wśród nauczycieli (w Powiecie Brzeskim dwóch czynnych), zatem udział tak wielu koleżanek i kolegów nauczycieli uznaję za duży sukces.

W organizacji turnieju wzięły udział brzeskie instytucje – Urząd Miejski (w szczególności Biuro Oświaty i Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, zapewniono patronat burmistrza, puchary, dyplomy, nagrody oraz dokumentację zdjęciową i informacje prasowe), Brzeskie Centrum Kultury (plakat), Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 (udostępnienie sali, stołów, pomoc pracowników).

Na turnieju obecna była burmistrz Violetta Jaskólska-Palus, dla której była to pierwsza impreza w kadencji, którą otworzyła. – Ten turniej odbywa się dzięki pasji pana Omelana, a kiedy jest pasja, powstają tak wspaniałe inicjatywy lokalne – powiedziała podczas otwarcia turnieju.

Uczestnicy turnieju podkreślali bardzo dobrą, koleżeńską atmosferę podczas rozgrywek. – Integracja brzeskiego środowiska nauczycielskiego była jednym z celów zorganizowania tego turnieju – podkreślił Omelan. – Umówiliśmy się już na przyszły rok z nadzieją, że uczestników będzie jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *