Straszny Dwór w brzeskiej bibliotece

W związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu postanowiła uczcić swoje święto w niecodzienny sposób, organizując dla mieszkańców Brzegu i okolic grę.

Zamieniono bibliotekę w mroczne miejsce, w którym niepokorne duchy siały chaos wśród książek. Duchy uciekły ze starych, zapomnianych ksiąg oraz szuflad i błąkały się między regałami, mając jeden cel: ZAMIENIĆ BIBLIOTEKĘ W STRASZNY DWÓR.

Zadaniem graczy było przegnanie duchów z budynku poprzez rozwiązywanie licznych zadań i zagadek, które duchy pozostawiły w różnych miejscach na terenie biblioteki. Gra podzielona była na dwie trasy: dla dzieci do lat 9 oraz młodzieży i dorosłych.

W zabawie mogły wziąć udział osoby indywidualne, drużyny maksymalnie 5-osobowe oraz zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne. Dzieci na swojej trasie odnajdywały duszki zabawy, zagadek, bajek i muzyki.

Duchy psociły na parkingu biblioteki, wymyślając rozmaite przeszkody, które trzeba było pokonać, płatały figle między książkami, układały łamigłówki oraz hałasowały, tańcząc i śpiewając. Na trasie dla młodzieży i dorosłych trzeba było wykazać się spostrzegawczością, sprytem i logicznym myśleniem. Starsi uczestnicy musieli stoczyć pojedynek z Duchem Królowej Damy, uspokoić Rozbrykane Chochliki, przejść przez Komnatę Złośliwych Luster i Korytarz Pająków oraz wykonać zadania w Labiryncie Zagadkowych Podziemi.
Tylko pokonanie wszystkich przeszkód i zamknięcie duchów w skrzyni gwarantowało przywrócenie ciszy i porządku w bibliotece.

W zabawie uczestniczyły dzieci przedszkolne z Brzegu i Skarbimierza, uczniowie szkół podstawowych z Brzegu i Czepielowic, rodzice z dziećmi, a także grupy osób dorosłych – łącznie 343 osoby.

W związku z dużym zainteresowaniem grą zapraszamy szkoły i przedszkola do zapisów na powtórkę gry, która odbędzie się 20 maja w godzinach 10:00-13:00.
Zapisy na trasę dla przedszkoli i dzieci do lat 9 pod numerem tel. 77 416 99 89.
Zapisy na trasę dla szkół i młodzieży pod numerem tel. 77 416 99 88.
Do zobaczenia w „Strasznym Dworze”!

MBP Brzeg
Foto: Janusz Pasieczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *