Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej „Let’s sing!”

Za nami I Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej „Let’s sing!” dla dzieci 6-letnich. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, a jego celem jest rozwijanie umiejętności wokalnych i językowych, propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę, a także motywowanie najmłodszych do nauki języka obcego w ciekawy i przyjemny sposób.

Nad organizacją i przebiegiem Przeglądu czuwała nauczycielka języka angielskiego pani Joanna Okonkowska. Mali artyści z 10 brzeskich przedszkoli 8 maja zaprezentowali swoje talenty językowe i wokalne na „scenie” Przedszkola Publicznego nr 10 w Brzegu.

Interpretacje prezentowanych utworów, barwne stroje oraz ruch sceniczny poruszały, prowokowały do refleksji i wspólnej zabawy. Przewodnicząca Jury, Dziekan WSHE dr Aneta Ratajek, wręczając wszystkim uczestnikom przeglądu nagrody za zasłużone I miejsca, podsumowała umiejętności dzieci w pięknych i budujących słowach.

Kompetencje językowe przedszkolaków w zakresie języków obcych są rozwijane w brzeskich przedszkolach od wielu lat. Poprzez różnorodne, nowatorskie metody i formy pracy z najmłodszymi, dzięki dużemu zaangażowaniu ich kreatywnych nauczycielek, dzieci przełamują lęki przed tym, co nieznane i obce, budując własne poczucie wartości i wiarę w siebie, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości, poszerzając ich horyzonty i otwartość na świat.

Po tak ogromnej dawce pozytywnych emocji i wspaniałych wrażeń czekamy na Was kochane Przedszkolaki za rok. Składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie wspaniałych nagród dla uczestników I Przeglądu Piosenki Angielskiej „Let’s sing!”: Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, Męski Lokal oraz Radzie Rodziców PP nr 10 w Brzegu, a wszystkim nauczycielkom przygotowującym dzieci za zaangażowanie i serce w rozwój najmłodszych brzeżan.

PP nr 10 w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *