Odlotowy Bibliotekarz – wycieczka rowerowa dla miłośników kultury i przyrody

Już 8 czerwca na Placu Zamkowym w Brzegu, obok Muzeum Piastów Śląskich, rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie – wycieczka rowerowa pod hasłem „Odlotowy Bibliotekarz”.

Organizatorzy Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu im. Księcia Ludwika I oraz PTTK Ziemi Brzeskiej zapraszają wszystkich chętnych do udziału w tej pełnej atrakcji inicjatywie, której celem jest integracja środowiska lokalnego, promowanie biblioteki i czytelnictwa, a także popularyzacja roweru jako ekologicznego środka transportu.

Udział w rajdzie niesie ze sobą szereg korzyści.

Wycieczka jest doskonałą okazją do spotkania i wspólnej zabawy dla mieszkańców Brzegu i okolic. Wspólne pokonywanie trasy sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i wzmacnianiu więzi społecznych. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w społeczności oraz zachęcenie do korzystania z jej zasobów.

Rowerowa przygoda łączy ruch na świeżym powietrzu z miłością do książek. Organizatorzy pragną zachęcić uczestników do częstszego korzystania z roweru, podkreślając jego zalety jako środka transportu przyjaznego dla środowiska. Trasa rajdu prowadzi przez malownicze tereny, które oferują piękne widoki i bogactwo przyrody. Uczestnicy będą mieli okazję podziwiać lokalne krajobrazy i odkryć urokliwe zakątki regionu (trasa: Brzeg, Brzezina, Zielęcice, Małujowice, Krzyżowice i powrót do Brzegu). Podczas rajdu uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać interesujących opowieści na temat lokalnej historii i kultury.

Wycieczka rowerowa „Odlotowy Bibliotekarz” to nie tylko jazda na rowerze. Organizatorzy przygotowali ognisko, które będzie czekało na uczestników po zakończeniu trasy. To doskonała okazja, aby odpocząć, podzielić się wrażeniami z rajdu oraz skosztować smakołyków pieczonych nad ogniem.

Nie zabraknie także aspektów edukacyjnych. Pan Tadeusz Jurek, lokalny przewodnik, zaprezentuje uczestnikom fascynujące historie związane z kościołem w Małujowicach oraz opowie o szlaku polichromii brzeskich. Jego wiedza i pasja z pewnością wzbogacą doświadczenia wszystkich rowerzystów.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu! Zbiórka uczestników o godzinie 10:00 na Placu Zamkowym w Brzegu. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrego humoru, roweru oraz chęci do wspólnej przygody.

Do zobaczenia na trasie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *