Zemsta Nietoperza – tłumy na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu

Kto był – ten muzycznie ucztował w Zamku, kto nie był – niech żałuje! Takiego widowiska dawno nie widziały mury rezydencji Piastów Śląskich. Ponad stu artystów (orkiestra, śpiewacy, chórzyści) wykonało znaną operetkę „Zemsta Nietoperza” w scenografii dziedzińca i krużganków. Dziedziniec szczelnie wypełniony był publicznością, która po zakończeniu widowiska przekazała wyrazy uznania dla artystów, nagradzając ich gromkimi brawami.

Ale „Zemsta Nietoperza” to nie tylko sama muzyczna uczta, lecz konkretne wielomiesięczne działania,
które poprzedziły wystawienie operetki na dziedzińcu Zamku. Nie byłoby tego wszystkiego bez wsparcia finansowego Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, który natychmiast odpowiedział pozytywnie na propozycję zorganizowania wydarzenia. Nie byłoby tego wszystkiego bez głównego pomysłodawcy, czyli dr Marka Kudry, dyrygenta i muzyka klasycznego, który od początku do końca zaaranżował muzyczną i techniczną oprawę operetki, a także wyśmienicie prowadził Orkiestrę Książęcą im. Księcia Jerzego II Piasta.

Myślę, że będę wyrazicielem głosu publiczności, iż zarówno Panu Marszałkowi Andrzejowi Bule, jak i Panu Markowi Kudrze złożę serdeczne wyrazy uznania i podziękowania za współpracę i podjęcie decyzji o zorganizowaniu widowiska właśnie w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu – mówi dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Dariusz Byczkowski.

Jeśli ktoś miały ochotę obejrzeć widowisko w wykonaniu Książęcej Orkiestry i pozostałych artystów to będzie ku temu okazja już w najbliższą sobotę 1 czerwca. Otóż w Zamku w Mosznej, podczas Święta Województwa Opolskiego jednym z wydarzeń będzie właśnie „Zemsta Nietoperza”.

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *