Dzień Technika i Pracownika, Uczenie się przez całe życie – edycja 2024 w ZSZ nr 1

29 maja w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbył się tradycyjny Dzień Technika i Pracownika połączony z realizacją projektu Uczenie się przez całe życie. Pogoda nam dopisała, humory i chęć rywalizacji oraz zabawy również. Na uczestników czekało wiele wydarzeń i atrakcji.

foto: Łukasz Jóźwenko

Na rozpoczęcie dnia uczniów, pracowników, przedstawicieli pracodawców i szkół powitali: Andrzej Buła Marszałek Województwa Opolskiego, Jacek Monkiewicz Starosta Powiatu Brzeskiego, Wioletta Frankiewicz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Następnie Jacek Monkiewicz Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Wioletta Frankiewicz dyrektor ZSZ nr 1 podpisali listy intencyjne z:
– Aleksandrą Skrzypek i Oleksandrem Turchenko, przedstawicielami firmy Mondelez Polska Production sp. z o.o. (list intencyjny w sprawie współpracy),
– Pawłem Domańskim, przedstawicielem firmy „Miary i Wagi” (list intencyjny w sprawie współpracy),
– mł. bryg. mgr inż. Łukaszem Olejnikiem, Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu (list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji innowacji w zakresie edukacji pożarniczej z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu),
– Edwardem Kowalczykiem, Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipkach (list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji innowacji w zakresie edukacji pożarniczej),
– Pawłem Fieszakiem, Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowicach (list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji innowacji w zakresie edukacji pożarniczej).

W związku z planowanym otwarciem w roku szkolnym 2024/2025 klasy pierwszej technikum informatycznego z innowacją policyjną w zakresie cyberbezpieczeństwa w sieci podpisano porozumienie o współpracy, które sygnowali: Jacek Monkiewicz – Starosta Powiatu Brzeskiego, inspektor Michał Karoński – Komendant Powiatowy Policji w Brzegu oraz Wioletta Frankiewicz dyrektor szkoły.

foto: Starostwo Powiatowe w Brzegu

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 jest powiatowym koordynatorem projektu „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”. Założeniem projektu jest integracja różnorodnych podmiotów w idei uczenia się przez całe życie. Odbyło się kolejne spotkanie uczestników, którego celem było włączenie do współpracy firm i instytucji. Damian Hutsch – kierownik projektu Wojewódzkiego Urzędu Pracy – przedstawił ideę uczenia się przez całe życie.

Podczas Dnia Technika boisko szkolne rozbrzmiewało gwarem zabawy połączonej z konkurencjami z wiedzy ogólnej, zawodowymi, muzycznymi i sportowymi. W stylistyce modowej dominowały lata dwudzieste. Rywalizowali ze sobą przedstawiciele kierunków, w których prowadzimy kształcenie. Bezkonkurencyjne okazało się tym razem technikum informatyczne. Drugie miejsce uzyskało technikum elektryczne, a trzecie technikum obsługi turystycznej. W kategorii kierunków szkoły branżowej wygrali elektrycy. Zwycięzcy zdobyli nagrodę w postaci bonu na 400 zł do wykorzystania na integrację. Za drugie miejsce nagrodą był bon na 200 zł, za trzecie 100 zł. Nagrody, jak co roku, ufundowała Rada Rodziców ZSZ nr 1.

Gratulujemy wszystkim. Dziękujemy za zaangażowanie, pracę i dobrą zabawę. Do zobaczenia w następnym roku…

Elżbieta Mykicka, Joanna Łyczkowska

One thought on “Dzień Technika i Pracownika, Uczenie się przez całe życie – edycja 2024 w ZSZ nr 1

  1. Simply desire to say your article is as surprising The clearness in your post is simply excellent and i could assume you are an expert on this subject Fine with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post Thanks a million and please carry on the gratifying work

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *