Wypadek na Obwodnicy Grodkowa

Na Obwodnicy Grodkowa 15.08 doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych – Toyoty i Volkswagena.

W wyniku interwencji służb ustalono, że 50-letni kierowca VW prowadził pojazd, mając w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu.

Z kolei 22-letni kierowca Toyoty, obywatel Czech, został zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariuszy.

Na miejscu działały straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Doznane obrażenia nie zagrażają ich życiu, mimo poważnych uszkodzeń pojazdów.

Kierowcy Volkswagena grozi kara aresztu, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Kierowca Toyoty odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Brzeg

Przeczytaj też: Czas odlotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *