Dwóch kierowców otrzymało wysokie kary za przekroczenie prędkości

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Przekonało się o tym dwóch młodych kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali zdecydowanie za szybko.

W minioną niedzielę policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. Tuż po godzinie 17:00 w Żłobiźnie namierzyli kierowcę skody, który znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Mundurowi ręcznym miernikiem prędkości nagrali, jak 20-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał 98 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Dozwolona prędkość przekroczona została o ponad 50 km. Młody kierowca stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Dodatkowo funkcjonariusze skierowali wniosek do sądu o jego ukaranie.

Następnego dnia, na ulicy Starobrzeskiej w Brzegu, policjanci zatrzymali kierowcę bmw. 26-latek przekroczył dozwolona prędkość o 20 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, jechał 60 km. Dodatkowo okazało się, że decyzją starosty miał już cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz oprócz kary za przekroczenie dozwolonej prędkości mieszkaniec powiatu brzeskiego musi się liczyć z wydłużeniem zakazu prowadzenia pojazdów i karą nawet do 2 więzienia.

Przypominamy!
Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

92 thoughts on “Dwóch kierowców otrzymało wysokie kary za przekroczenie prędkości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.