Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” na Rynku w Brzegu!

W dniach 5-7 lipca w Brzegu przed ratuszem na Rynku stacjonować będzie Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” umieszczony został w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym. Podzielono go na kilka stref odpowiadających tematyce, którą zajmuje się Biuro Programu „Niepodległa”. Znajdziemy tu zarówno część poświęconą symbolom narodowym, poznamy najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z lat 1918-1921, zobaczymy artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich zeskanowane w 3D i prezentowane jako hologramy.

Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. To wtedy we Francji pokazaliśmy całemu światu, że z wraz niepodległą Polską odrodziła się nasza kultura i sztuka, czego dowodem było aż 205 nagród przyznanych polskiej sekcji.
Z kolei dla szukających wrażeń „Niepodległa” przygotowała m.in. projekcje fabularnego filmu VR 360 „Wiktoria 1920” pokazywanego na specjalnych goglach pozwalających na przeniesienie się w wirtualną rzeczywistość. Przygotowano także filmy dla młodszych odbiorców (od 12 roku życia). Całość wystawy zamyka strefa zabawy.

Samochodowi towarzyszą dwa namioty. W jednym z nich podróż w czasie zapewniają gogle VR, które pozwalają spotkać się z tenisistką Jadwigą Jędrzejewską w filmie „Dża-Dża” lub z aktorem Aleksandrem Żabczyńskim w filmie „Nie kochać w taką noc”. W drugim namiocie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wybranym ojcem niepodległości dzięki fotobudce.

Z atrakcji Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani za darmo (dzieci od lat 6) we wtorek (5 lipca) od godziny 12 do 18, w środę (6 lipca) od godziny 10 do 18 i w czwartek (7 lipca) od godziny 10 do 16. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas ok. 40 minut na obejrzenie filmu VR. Grupy zorganizowane prosimy zgłaszać do Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki do 4 lipca, do godz.15.00

Prosimy zapoznać się z zasadami zwiedzania WTH oraz Fotobudki.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

UWAGA!!!
W związku z organizacją Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” prosimy od godziny 6 rano w poniedziałek (4 lipca) nie parkować na parkingu przed brzeskim ratuszem. Parking będzie ponownie dostępny od czwartku (7 lipca) od godziny 21.

303 thoughts on “Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” na Rynku w Brzegu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *