Nie ma zgody na łamanie prawa drogowego

Mimo wielu apelów policjanci wciąż spotykają na naszych drogach kierowców, którzy łamią prawo drogowe. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali dwie takie osoby. Obie wpadły podczas kontroli drogowej.

Pierwsza z nich to 22-letni kierowca BMW. W sobotę tuż przed północą w Brzegu na ulicy Łokietka funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. W tym przypadku podejrzenia policjantów były słuszne. Badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających.

Druga osoba wpadła w niedzielę o godzinie 16:00. Podczas patrolu policjanci zatrzymali do kontroli 38-letniego kierowcę audi. Skontrolowali stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy i sprawdzili go w policyjnym systemie. Szybko się okazało, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Właściciel audi złamał zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał go do 2024 roku, a samochód, którym się poruszał, był niesprawny.

Młodszy z kierowców musi się liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną. Wobec starszego kierowcy sąd może orzec karę pozbawienia wolności do 5 lat i wydłużenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Pamiętajmy – za kierownicę wsiadajmy tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli podejrzewamy, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, nie bądźmy obojętni. Zareagujmy, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 i poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów.

313 thoughts on “Nie ma zgody na łamanie prawa drogowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *