Gminny spływ kajakowy

W pierwszą sobotę lipca odbył się gminny spływ kajakowy. Niemal 180 uczestników, dorosłych i dzieci, wystartowało z Lewina Brzeskiego, aby po około 2,5 godz. dopłynąć do Przystani Kopanie. Trasa była niezwykle malownicza i wiodła w głównej mierze po Nysie Kłodzkiej. Ostatni odcinek stanowiła z kolei Odra.

Spływy kajakowe organizowane przez Burmistrza Lewina Brzeskiego to ten typ imprezy, który po pierwsze cieszy się ogromną popularnością, a po drugie łączy w sobie różne aspekty, od sportowego zacięcia przez integrację, aż po doznania przyrodnicze.

Zwieńczeniem trudu wiosłowania był poczęstunek przygotowany na mecie przez pracowników Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Każdy mógł posmakować bigosu, grillowanej kiełbaski czy smalcu z ogórkiem małosolnym.

Jako że bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa, nie mogło zabraknąć ratowników wodnych oraz niezawodnych strażaków z OSP Lewin Brzeski.

Pogoda początkowo nie zachęcała, dlatego tym większe podziękowania dla wszystkich, którzy zdecydowali się wsiąść do kajaków i przepłynąć ten niekrótki odcinek. Niektórzy mieli okazję zrobić to po raz pierwszy.

Burmistrz Lewina Brzeskiego składa podziękowania wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na spływ kajakowy oraz tym, którzy byli zaangażowani w jego realizację. I chociaż organizatorzy zaliczyli małe turbulencje podczas transportu powrotnego, to uśmiechy na twarzach wielu osób uznać można za oznakę dobrze spędzonego sobotniego czasu.

UM Lewin Brzeski

308 thoughts on “Gminny spływ kajakowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *