To ma być kompleks basenowy dla młodego i starszego pokolenia – o brzeskiej inwestycji napisał portal Weszlo.com

Trwa budowa kompleksu basenowego przy ul. Korfantego. W Brzegu, dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego, powstanie wielka atrakcja dla wszystkich mieszkańców. Portal Weszlo.com, zainteresowany tą perspektywiczną inwestycją, porozmawiał z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem o przyszłości basenu oraz o brzeskim sporcie.

Wiele starszych osób z przyjemnością wspomina czasy, kiedy można było kąpać się w zbiorniku przy ul. Korfantego. Z nostalgią pytały, dlaczego tamten basen nie zostanie uruchomiony. To się wydarzy mimo pewnych przeciwności. Mamy tutaj Odrę i nie chciałbym, żeby w porze letniej dzieci chodziły kąpać się na dzikie kąpieliska, nad rzekę czy stawy. Standardy powinny się zmieniać. Fajne jest to, że basen otwarty umożliwia nam organizowanie szkółek żeglarskich. Jest do tego wystarczający duży i płytki. Można też organizować obozy i do tego będziemy dążyć. Myślimy też, żeby na terenie kompleksu zbudować w przyszłości tężnię dla osób starszych. To ma być kompleks basenowy dla młodego i starszego pokolenia. Z obiektu będą też korzystać sportowcy: koszykarze, piłkarze ręczni, piłkarze. Wydaje mi się, że to będzie jeden z najpiękniejszych obiektów nie tylko w województwie opolskim. Uroku doda mu stworzona na nowo restauracja Wodnik z pięknym tarasem – mówi Jerzy Wrębiak, Burmistrz Brzegu.

Zachęcamy do zapoznania się z obszernym materiałem opublikowanym w serwisie Weszlo.com

304 thoughts on “To ma być kompleks basenowy dla młodego i starszego pokolenia – o brzeskiej inwestycji napisał portal Weszlo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *