Policja podsumowała działania związane z Dniem Wszystkich Świętych

Policjanci w czasie tegorocznych działań związanych z Dniem Wszystkich Świętych dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku w działaniach brali udział funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Brzegu. Wspólnie dbaliśmy o to, aby ruch w rejonie nekropolii odbywał się płynnie i bezpiecznie. Każda kontrola drogowa wiązała się ze szczegółowym sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu, a także stanu trzeźwości kierowcy i sprawdzeniem, czy dzieci są przewożone w fotelikach. Od piątku odnotowaliśmy 7 kolizji i 1 wypadek, w którym obrażeń doznał 26-letni rowerzysta. Aż 6 kierowców zdecydowało się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Od piątku policjanci z Brzegu odnotowali 4 niegroźne kolizje i 1 wypadek, w którym obrażeń doznał 26-letni rowerzysta. Do potrącenia doszło 1 listopada o godzinie 17:40. Na drodze krajowej nr 94 kierująca skodą potrąciła mężczyznę. Poszkodowany z obrażeniami trafił do szpitala. Od początku działań policjanci zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych, ukarali blisko 100 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, zatrzymali jednego kierowcę, który wsiadł za kierownicę wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów i wykonali blisko 700 badań stanu trzeźwości.

Niestety z tej liczby aż 6 osób zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich to 31-latek zatrzymany w jednej z miejscowości w gminie Lubsza. Mężczyzna w organizmie miał blisko promil alkoholu. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, to 34-letni właściciel fiata. Został on zatrzymany w sobotni wieczór w Lewinie Brzeskim. Wówczas policjanci otrzymali informację o tym, że na jednej z ulic w mieście świadek ujął nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. Tam zastali świadka, który wskazał im podejrzewanego kierowcę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca fiata miał jechać całą szerokością jezdni. To wzbudziło podejrzenie, że może on być nietrzeźwy. Kiedy samochód się zatrzymał, zgłaszający natychmiast podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Późniejsze badanie na urządzeniu pokazało, że podejrzany w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Tego samego dnia kilka minut po godzinie 23:00 policjanci z Brzegu na jednym z osiedli zauważyli forda bez wymaganych świateł mijania. Kiedy zatrzymali go do kontroli, okazało się, że za kierownicą siedzi 34-latka. Kobieta w organizmie miała blisko 3 promile alkoholu. Pozostała trójka wpadła w poniedziałkową noc i we wtorek.

Tegoroczny działania pn. „Wszystkich Świętych” na drogach w naszym powiecie można podsumować jako bezpieczne. Jednak mimo naszych apeli wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za kierownicę wsiadają pod wpływem alkoholu. W tym roku takich osób było aż 6. To zdecydowanie o 6 za dużo. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy lekceważą prawo i narażają innych na niebezpieczeństwo. Każdy, kto rażąco łamie prawo drogowe, musi się liczyć z konsekwencjami karnymi takiego postępowania.

KPP Brzeg

159 thoughts on “Policja podsumowała działania związane z Dniem Wszystkich Świętych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *