Mayday Bigamistka – Wrocławski Teatr Komedia

Wrocławski Teatr Komedia i Brzeskie Centrum Kultury zapraszają na spektakl: „MAYDAY BIGAMISTKA”, który odbędzie się w piątek (02.12.22) o godz. 19:30 na dużej scenie BCK.

BILETY:

OSTATNIE MIEJSCA WOLNE!
85 zł – normalny i 80 zł – ulgowy
(uczniowie, studenci, emeryci, renciści – posiadający ważną legitymację). UWAGA! Bilety na to wydarzenie dostępne są wyłącznie w kasach stacjonarnych – w Brzeskim Centrum Kultury – Biuro Podawcze/Kasa Kina (czynna w dn. pon-pt w godz. 8-22 oraz w weekendy w godzinach pracy kina) oraz w Punkcie Informacji Turystycznej (wt-sb 9-17).

Rezerwacje miejsc – tel. 77 416 99 86 wew. 100 oraz tel. 77 416 0040. Rezerwacje należy odebrać i opłacić w ciągu 3 dni roboczych od ich złożenia. W przypadku nieodebrania miejsc – rezerwacja zostanie anulowana. 

O SPEKTAKLU:

Mayday i Mayday 2 Raya Cooneya to klasyka znakomitej komedii… Dołącza do nich Mayday Bigamistka, tegoż Cooneya opowieść będąca odbiciem pierwszego Maydaya – coś podobnego, ale jakże jednak różnego! Bohaterem Mayday Bigamistki jest owszem, kierowca taksówki, ale dziś powiedzielibyśmy – kierowczyni… Taksówkarka, po prostu. Ale w atmosferze lat 70., gdy Mayday nowy się dzieje, owe podziały damsko-męskie dopiero się powolutku rodzą. Więc Jackie Smith jest londyńskim taksówkarzem i – kobiecie też wolno! – jak bohater obu Maydayów, ma dwa domy. Dwa domy i dwóch mężów – jeden to łagodny fajtłapa, drugi – płonący seksem supermen. Jackie była już żoną numeru jeden, gdy do jej taksówki wsiadł numer dwa… I się zaczęło! Najpierw rozmowa, potem coś bardziej ognistego, a potem – ślub… Dwaj mężowie, wzajemnie się uzupełniający – panowie oczywiście o sobie nie wiedzą – dwa domy, w dwóch bliskich dzielnicach Idealny układ, ale cudów nie ma, coś się musi popsuć… Wypadek! Wkracza policja. Śledztwo. Czy tajemnica przestanie być tajemnicą? Sprawa się wyjaśnia i nie wyjaśnia… Absurd goni absurd, splątanie plącze splątanie… Czy wszystko się posypie? To się okaże, nim opadnie kurtyna…

TWÓRCY:
Autor: Ray Cooney
Adaptacja: Michael Barfoot
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Wojciech Dąbrowski
Asystent reżysera: Piotr Dąbrowski
Muzyka: Bartosz Pernal
Scenografia: Paweł Motas
Kostiumy: Maria Tomczak
Czas trwania: 120 minut
Premiera: 27.03.2022

OBSADA:
JACKIE SMITH: Małgorzata Szeptycka / Kinga Zabokrzycka
STELLA GARDNER: Dorota Wierzbicka-Matarrelli / Renata Kościelniak
INSPEKTOR TROUGHTON: Magdalena Margulewicz / Małgorzata Kałuzińska
MARK SMITH: Paweł Okoński
BARRY SMITH: Łukasz Płoszajski
INSPEKTOR PORTERHOUSE: Krzysztof Grębski
BOBBY FRANKLYN: Radosław Kasiukiewicz
REPORTER: Mirosław Zarzycki

169 thoughts on “Mayday Bigamistka – Wrocławski Teatr Komedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *