XXIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Szkolna drużyna ratownicza Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie podczas etapu rejonowego Mistrzostw, który odbył się 26 kwietnia w Nysie, zajęła I miejsce uzyskując awans do etapu okręgowego (wojewódzkiego).

Następnie, podczas etapu okręgowego Mistrzostw, który odbył się 27 maja w Opolu, drużyna ta (reprezentująca powiat brzeski) zajęła najwyższe, czyli I miejsce na podium. Dzięki temu otrzymała zaszczyt reprezentowania całego województwa na ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbywały się w Łodzi w dniach 2-4 czerwca.

Podczas etapu centralnego zawodnicy zmierzyli się na 16 stacjach z różnorodnymi przypadkami urazów oraz zagrożeniami zdrowia i życia ludzkiego, z jakimi można spotkać się na co dzień: podtopienie, bójki, postrzelenie, udary, krwotoki, złamania, oparzenia, urazy oka i głowy, upadki z wysokości. Ponadto na zespół czekały zadania związane z właściwym postępowaniem w stanie nagłego zatrzymania krążenia; amputacją palca, udarem, ugryzieniem przez wiewiórkę i z wieloma innymi ciekawymi przypadkami.

Pomiędzy jedną a drugą stacją drużyna miała kilka minut na zmianę lokalizacji i uzupełnienie apteczek. Ostatecznie po 6 godzinach zmagań i podsumowaniu zawodów, krótko przed północą, sędziowie ogłosili wyniki. Nasza drużyna, debiutująca w etapie centralnym, zajęła bardzo dobre XII miejsce. We wszystkich etapach XXIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK wzięło udział ponad 400 drużyn ratowniczych z całego kraju.

Skład szkolnej drużyny ratowniczej: Jakub Bryła, Kaja Chudak, Martyna Psiurska, Maja Rusnak, Aleksander Steleblak, Kacper Szefer, Wiktoria Zatorska.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować za pomoc oraz wsparcie, które otrzymaliśmy od Jacka Monkiewicza – Starosty Powiatu Brzeskiego i Ewy Smolińskiej – Wicestarosty Powiatu brzeskiego
Podziękowania należą się również Panu Darkowi, który bezpiecznie zawiózł nas do Łodzi i kibicował nam podczas etapu centralnego.

Podziękowania kierujemy również do szkolnej rady rodziców, dyrekcji, a przede wszystkim do naszego opiekuna Jacka Mrożka, za zaangażowanie w działalność drużyny na każdym etapie eliminacji.

Jeszcze raz, dziękujemy!

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *