Podczas mrozów zwracajmy uwagę na bezdomnych i osoby starsze

Trwa akcja Straży Miejskiej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej związana z pomocą bezdomnym. Patrolowane są wszystkie pustostany oraz opuszczone altanki działkowe. Strażnicy i pracownicy socjalni sprawdzają, czy osoby te w miejscach, w których nocują, mają godne warunki do spędzenia zimy.

Gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, osoby bezdomne i potrzebujące narażone są na wychłodzenie organizmu, które może być tragiczne w skutkach. Funkcjonariusze i pracownicy MOPSu monitorują ich liczbę oraz proponują pomoc. Starają się mieć stały kontakt z ludźmi przebywającymi w opuszczonych miejscach.

Apeluję też do wszystkich brzeżan, aby w czasie zimy zwracali szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze, które mogą potrzebować pomocy. W przypadku niepokojących sytuacji proszę o natychmiastowy kontakt ze Strażą Miejską lub MOPSem – mówi Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Nie bądźmy obojętni i zwracajmy uwagę na drugiego człowieka w tym trudnym czasie. Twoja reakcja może uratować komuś życie. Każde zgłoszenie jest od razu sprawdzane.

Komenda Straży Miejskiej w Brzegu, ul. Robotnicza 12, tel. 77 416 06 60
Komisariat Straży Miejskiej w Brzegu, ul. Sukiennice 2, tel. 77 416 99 85
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu, ul. Bolesława Chrobrego 32 A, tel. 077 416 99 93

UM w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *