Choinka rozświetla Lubszę

W niesamowitej zimowej scenerii 2 grudnia młodzi i starsi mieszkańcy gminy Lubsza wzięli udział w uroczystym rozświetleniu choinki, które odbyło się na miejscowym parkingu. Wcześniej, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy miały miejsce świąteczne warsztaty ekologiczno-plastyczne, w których wzięło udział około 150 dzieci. Pod okiem instruktorek GOK-u najmłodsi tworzyli różnego rodzaju ozdoby choinkowe i brali udział w konkursie ekologicznym z nagrodami. Po warsztatach wszyscy przeszli na pobliski parking, gdzie wieszali ozdoby na ogromnej choince. Kiedy zapadł zmrok, uroczystego rozświetlenia choinki dokonał wójt gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski. – Przy tak pięknej zimowej pogodzie serdecznie wszystkich witam i życzę wspaniałych prezentów i udanych świąt – mówił.

Na miejscu odbywał się także świąteczny kiermasz, na którym nie zabrakło oczywiście ciepłych dań i napojów oraz świątecznych ozdób. Było również stoisko Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. 1 Maja w Brzegu.

W trakcie imprezy prowadzony był również konkurs, w którym dorośli mieszkańcy mogli wygrać jedną z kilkudziesięciu nagród ufundowanych przez sponsorów. Natomiast do najmłodszych wozem strażackim przyjechał Mikołaj, który wręczył każdemu dziecku paczkę.

Impreza odbywała się pod patronatem wójta Bogusława Gąsiorowskiego, a zorganizowali ją: Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy oraz Sołectwo Lubsza.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania:
Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubszy, Koła Gospodyń Wiejskich w Lubszy, Koła Gospodyń Wiejskich w Myśliborzycach.

Darczyńcami imprezy byli:
Zakład Gospodarowania Odpadami w Gać sp. z o.o.,
Jubiler Venus – Anna i Tomasz Sągol,
Firma Elektro – Karol Kołaczek,
Firma Elektro-Max – Mirosław Drozd,
Tomasz Pawulich,
Impreza współfinansowana została ze środków z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

GOK w Lubszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *