Porażka Orlika na własnym parkiecie

W sobotę (27 stycznia) w Hali MOSiR w Brzegu został rozegrany mecz I ligi piłki ręcznej mężczyzn, w którym SKS Orlik Brzeg zmierzył się z MKS Tęcza Fotoplast Kościan.

Dość niefortunnie, bo od przegranej, rozpoczęli nasi szczypiorniści ten rok. W dodatku z drużyną, która była w ich zasięgu. Wprawdzie już w pierwszej minucie Orlik zyskał przewagę, po udanym trafieniu Kurzawy, jednak chwilę później goście wyrównali po rzucie karnym. Pierwsza połowa była wyrównana – jeden z zespołów zyskiwał jedno lub dwupunktowe prowadzenie, by za chwile oddać je przeciwnikowi. Na przerwę zawodnicy udali się z wynikiem 10:11.

Po powrocie na parkiet Orlikom udało się wyrównać na 11:11, po kolejnym trafieniu Kurzawy. Niestety była to ostatnia bramka zdobyta przez niego w tym meczu, bo w 38. minucie otrzymał trzecie upomnienie i musiał opuścić boisko. W kolejnych minutach meczu przyjezdni odskoczyli na kilka bramek. Do końca spotkania Tęcza stopniowo zwiększała prowadzenie. Ostatecznie mecz skończył się wygraną gości 23:28.

Przegraliśmy ważny mecz, bo zespół z Kościana jest w tabeli niewiele wyżej od nas. O tej przegranej zadecydowała z pewnością szybka, czerwona kartka dla Jędrzeja Kurzawy. Do chwili zejścia z boiska miał 6 bramek na swoim koncie i był liderem naszej drużyny. Poza tym popełniliśmy bardzo dużo błędów indywidualnych i technicznych. Jest nad czym pracować. Nie poddajemy się i za tydzień jedziemy do Leszna. Przed nami kolejny mecz z drużyną jak najbardziej w naszym zasięgu – powiedział Michał Piech, trener Orlika Brzeg.

Za najlepszego zawodnika spotkania został uznany Grzegorz Wojcieszek, obrotowy Orlika, który otrzymał statuetkę MVP meczu, sponsorowana przez firmę GABA Agencja Reklamy. W trakcie spotkania arbiter podyktował 7 rzutów karnych dla Orlika (jeden niewykorzystany) i 5 dla Tęczy (wykorzystali cztery). Sześć razy zastosował karę dwóch minut wobec zawodników Orlika i siedem razy wobec piłkarzy z Tęczy.

W najbliższą sobotę naszych szczypiornistów czeka mecz na wyjeździe z zespołem z Leszna.

SKS Orlik Brzeg – MKS Tęcza Fotoplast Kościan 23:28 (10:11)
Skład Orlika i bramki: Nowak Patryk, Wilisowski Kacper 2, Młotkowski Rafał, Stypiński Kamil 2, Kurzawa Jędrzej 6, Sendra Piotr, Szczurkowski Łukasz 3 Ogorzelec Łukasz 1, Wojcieszek Grzegorz 2, Turyniewicz Kacper, Piech Michał 6, Feliszek Jan, Sobczyk Konrad, Sitarski Marek, Adwent Kamil, Stopka Arkadiusz 1.
Trener: Michał Piech, Jarosław Kołodziejczyk.
Sędziowie: Sołtysik Paweł, Ziablicki Tomasz.

Tekst i zdjęcia: Janusz Pasieczny