Policjanci uratowali życie 20-latkowi, który chciał rzucić się pod pociąg

Kilka dni temu do oficera dyżurnego w Opolu wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna chce się targnąć na własne życie. 20-latek napisał wiadomość do koleżanki, że nie ma po co żyć. Z ustaleń policjantów z Komisariatu Policji nr 1 w Opolu wynikało, że może on przebywać w Brzegu. Zgłoszenie natychmiast zostało przekazane brzeskiemu oficerowi.

W związku z informacją, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu skierował wszystkie patrole będące w służbie do poszukiwań mężczyzny. Zaangażowani policjanci sprawdzili miejsca, gdzie mógł się oddalić: rejon Odry, miejskie parki zieleni, ogródki działkowe i torowisko. Poszukiwania trwały kilka godzin. Tuż po godzinie 15:00 kryminalni patrolowali kolejne odcinki torowiska w Brzegu. W odległości kilkuset metrów zauważyli pod wiaduktem postać. W tym czasie z przeciwnego kierunku nadjeżdżał pociąg. Policjanci szybko pobiegli do mężczyzny. 20-latek siedział na torowisku i nie było z nim logicznego kontaktu. Funkcjonariusze niezwłocznie ściągnęli go z torów.

Dzięki szybkiej reakcji, mężczyźnie nic się nie stało. Został przekazany pod opiekę specjalistów.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się w stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym, nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 22 22.

KPP w Brzegu

One thought on “Policjanci uratowali życie 20-latkowi, który chciał rzucić się pod pociąg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *