Brzeg: ruszyła budowa skateparku

Brzeska młodzież i dzieci mogą już rozpocząć odliczanie do dnia, w którym będą mogli skorzystać z długo wyczekiwanego przez nich skateparku. Firma TECHRAMPS Sp. z o.o. Sp. K. przystąpiła bowiem do budowy nowoczesnego obiektu sportowego, zlokalizowanego na tyłach hali sportowej przy ul. Oławskiej.

Z przedstawicielami wykonawcy spotkał się Jerzy Wrebiak – Burmistrz Brzegu oraz dyrektor brzeskiego MOSiRu. Podczas wizyty na placu budowy omówiono obecny zakres i harmonogram prac. Wykonawca w pierwszym etapie zamontuje, od strony pobliskich budynków mieszkalnych, ekrany mające chronić mieszkańców przed nadmiernym hałasem. Następnie przystąpi do właściwych prac ziemnych pod urządzenia sportowe.

Przypomnijmy, iż nowoczesny skatepark o powierzchni 814 m2, z wieloma przeszkodami, takimi jak: bowl o dwóch wysokościach ze spin ramp czy bank ramp z grindboxem powstanie w miejscu starego, przyszkolnego boiska asfaltowego.

Koszt budowy skateparku wyniesie prawie 3 mln zł. Zgodnie z umową wykonawca powinien oddać gotowy obiekt do 30 czerwca 2024 r.

UM w Brzegu

One thought on “Brzeg: ruszyła budowa skateparku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *