Zwycięstwo Stali nad Victorią

Nasi piłkarze przełamali dzielnie broniącą się ekipę Victorii Chróścice i w drugiej połowie zdobyli dwie bramki, zapewniające im komplet punktów.

To nie był łatwy mecz dla obu stron, którym grę w piłkę utrudniał bardzo mocno wiejący wiatr. Z tego też powodu widowisko nie było zbyt płynne, a i sytuacji bramkowych brakowało. Goście stanęli bardzo nisko i bronili się dosyć mądrze, ale w ofensywie nie zaproponowali zbyt wiele. Stalowcy próbowali przebić ich mur i mieli kilka okazji. W pierwszej części gry próbowali m.in. Chołast, Sypek i Podgórski, ale brakowało im celności. Najbliżej trafienia był Mateusz Dychus – raz jego mocny strzał odbił golkiper rywali, a tuż przed przerwą Dycha zdołał nawet trafić do siatki, lecz arbiter odgwizdał spalonego.

W drugiej części obraz gry wyglądał tak samo. Brzeżanie starali się przyspieszyć, ale długo bili głową w mur. Ich cierpliwość w końcu została jednak nagrodzona. Już blisko gola było w 52. minucie, gdy z dystansu bardzo mocno przymierzył Sypek, ale zarówno jego strzał, jak i dobitkę Hawryły świetnie obronił Weinzettel. Dopiero w 74. minucie zdobyliśmy tego upragnionego gola. Dośrodkowaną w pole karne futbolówkę zgrał Maksymilian Podgórski, a Michał Sypek kąśliwym strzałem z pierwszej piłki otworzył rezultat. W końcówce przyjezdni musieli się otworzyć, chcąc powalczyć o punkt, przez co żółto-niebiescy mieli też więcej okazji do kontrataków. Bramkę na 2:0 zdobyliśmy w doliczonym czasie gry. Wrzutkę z rzutu rożnego na bliższym słupku zamknął Patryk Drożyński, zdobywając swoje premierowe trafienie w naszym zespole. Victoria kończyła ten pojedynek w dziesiątkę, bowiem w samej końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Marek Waindok.

To nie był łatwy mecz, a gra brzeżan też pozostawiała trochę do życzenia. Najważniejsze jednak, że nasza ekipa grała cierpliwie, za co w końcu została nagrodzona. Takie pojedynki też czasami trzeba „przepchać”, zgarniając trzy punkty, a to się Stalowcom udało. W dobrych humorach udamy się za tydzień, w Wielką Sobotę do Ozimka, gdzie czeka nas bój o lidera!