Rozmowa z Radosławem Majgierem, kandydatem do Rady Miejskiej Brzegu

Startuje pan do Rady Miasta po raz pierwszy. Czy ma pan jakieś doświadczenie samorządowe?

Tak, przez kilka lat pracowałem jako asystent posła na sejm RP Pawła Grabowskiego i miałem okazję współpracować z różnymi organami samorządowymi oraz pozarządowymi na terenie całego województwa opolskiego. Dzięki temu zdobyłem niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby z powodzeniem móc pełnić mandat radnego. Jest to bardzo ważna i odpowiedzialna funkcja, ponieważ każda decyzja wyznacza pewien kierunek rozwoju naszego miasta na następne 5 lat.

Mówi pan, że współpracował z różnymi samorządami. Czy z naszym brzeskim samorządem również?

Tak, byłem inicjatorem powstania Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej (OIU) w naszym mieście. I jako pierwszy postanowiłem z niej skorzystać. Dzięki współpracy z Eweliną Antonowicz udało się nam przyczynić do powstania basenu odkrytego w Brzegu przy ul. Korfantego oraz do budowy skateparku wraz z pumptruckiem przy ul. Oławskiej. Dodatkowo zabiegałem również o powstanie mobilnego lodowiska w centrum miasta, co również zostało zrealizowane. Dlatego wolę działać niż obiecywać. Miałem też swój duży udział w zablokowaniu budowy drugiego więzienia w naszym mieście, które miało sąsiadować ze spokojnym osiedlem na uboczu miasta, znajdującym się w moim okręgu wyborczym. Pomagałem wtedy panu Piotrowi Szpulakowi.

Liderka pana komitetu wyborczego – Violetta Jaskólska-Palus mówi, że działacie ponad podziałami dla dobra mieszkańców, czy to prawda?

Zdecydowanie. Jesteśmy ludźmi o różnych poglądach, ale łączy nas jedna wspólna cecha – jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, dla nas liczą się ludzie i ich pomysły. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Brzegu i każdemu z nas zależy na rozwoju naszego miasta. Każdy ma trochę inną wizję rozwoju, dlatego warto współpracować i się nawzajem uzupełniać. Warto podkreślić, że nasz komitet jest bezpartyjny i niezależny.

Czy jest coś, czym chciałby się pan zająć w nadchodzącej kadencji, jeżeli uda się panu uzyskać mandat radnego?

W pierwszej kolejności chciałbym pobudzić nasze miasto do życia i ożywić na nowo nasz świeżo wyremontowany amfiteatr. Jest to miejsce z olbrzymim potencjałem kulturalnym i rozrywkowym, aż serce boli, że z powodu konfliktów od kilku lat świeci pustkami. Jest też kilka podwórek, które wymagają natychmiastowej reanimacji i kilka placów zabaw, które warto zmodernizować oraz doposażyć, także dla osób z niepełnosprawnościami. Chciałbym, by dobudowano oświetlenie na stadionie miejskim, by wzbogacić rozgrywki sportowe i ściągnąć więcej kibiców. Wspólnie z Romanem Sachaj, rozpatrujemy możliwość udostępnienia do zwiedzania dla mieszkańców Brzegu i turystów, podziemnych schronów, które są rozsiane po terenie Brzegu. Patrząc na obecną sytuację międzynarodową, schrony te – po niewielkim przystosowaniu mogłyby służyć również jako obiekty obrony dla ludności cywilnej. Udostępnienie tych budowli powiększy pakiet atrakcji dla potencjalnych turystów, którzy chcieliby odwiedzić nasze miasto i zostawić u nas swoje pieniądze.

Na koniec chciałbym zapytać, dlaczego postanowił pan wystartować z KW TRZB i wspierać panią Violettę Jaskólska Palus?

Przez ostatnie kilka lat miałem przyjemność współpracować w mniejszym lub większym stopniu prawie ze wszystkimi kandydatami startującymi w obecnych wyborach na burmistrza i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że pani Violetta Jaskólska-Palus jest najlepszą kandydatką na to zaszczytne stanowisko. Przede wszystkim jest otwarta na współpracę, chętna do dyskusji, bardzo pomocna i co bardzo ważne: absolutnie nie przejawia cech narcystycznych… Pani Violetta jest kompetentna, zdecydowana i ma pazur do walki. Zależy jej na Brzegu i Mieszkańcach, jestem przekonany, że będzie znakomitym burmistrzem.

Dziękuję za rozmowę.

Materiał sfinansowany ze środków KW TRZB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *