Rozmowa z Zuzanną Prążyńską, kandydatką do Rady Powiatu Brzeskiego

Jest Pani najmłodszą radną w kończącej się kadencji Rady Powiatu Brzeskiego. Dostała się Pani do tego gremium, mając zaledwie 22 lata. Jak wspominać Pani będzie ten czas?

Wspominam ten czas jako bardzo intensywny. W wieku 22 lat nie miałam dużego doświadczenia w samorządzie, ale dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli mnie wyborcy, mogłam się wiele nauczyć. Dzięki obserwacji starszych kolegów i koleżanek z Rady nie tylko powiatu, ale także Rady Miejskiej w Grodkowie nabyłam wiele nowych cennych umiejętności. W czasie mijającej kadencji poznałam też wiele wartościowych osób, podobnie jak ja, otwartych na dialog i współprace.

Najmłodsza radna, ale zaraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Brzeskiego. Jak w tej roli się Pani odnalazła?

Funkcja wiceprzewodniczącej pozwoliła mi na zdobycie dodatkowej wiedzy. Bardzo cenię współprace z Panią Przewodnicząca i Panem Wiceprzewodniczącym. Dzięki tym relacjom z miesiąca na miesiąc coraz pewniej czułam się na tym stanowisku.

Jak wyjątkowa dla Pani była mijająca kadencja? Z którego zadania lub inwestycji Powiat Brzeski powinien być najbardziej dumny?

Ta kadencja była dla mnie wyjątkowa, ponieważ była moją pierwszą kadencją. Wszystkie inwestycje Powiatu Brzeskiego zasługują na uznanie, ale przede wszystkim inwestycje w Brzeskim Centrum Medycznym, remont ZOL-u, a także inwestycje drogowe, także w Gminie Grodków, z której pochodzę, m.in. droga Wójtowice-Sulisław, droga do Żarowa, warto zaznaczyć, że miejscowość ta była całkowicie pozbawiona utwardzonej drogi, czy droga Jędrzejów-Starowice, wybudowanie chodnika w drodze powiatowej w miejscowości Żelazna (II etap). Została także wykonana dokumentacja projektowa dla zadania Przebudowa przepustu drogowego w miejscowości Wojnowiczki. Bardzo cieszą mnie trwające właśnie negocjacje w sprawie remontu odcinka drogi Bąków-Młodoszowice. Istotne są także sprawy remontowe w DPS w Jędrzejowie. Otrzymaliśmy dofinansowanie na remont i konserwacje zabytkowego budynku DPS w Grodkowie. Termin zakończenia prac przewidywany jest na wrzesień 2025 r. Inwestycje wykonywane były także w placówkach oświatowych.

Reprezentuje Pani Ziemię Grodkowską. W jakich obszarach Powiat Brzeski powinien zainwestować w tej części regionu? Drogi, polityka społeczna, a może edukacja?

Wszystkie te obszary są bardzo ważne i we wszystkie powinniśmy inwestować. Wiele dróg powiatowych na terenie Gminy Grodków wymaga przebudowy lub remontu, należą tu m.in. droga Młodoszowice-Bąków, Strzegów-Kobiela, Wojsław-Lubcz, czy Gnojna-Gałązczyce. Droga na trasie Jaszów-Bogdanów wymaga przebudowy. W mijającej kadencji 3 razy składaliśmy wnioski o dofinansowanie w tym celu w 2019, w 2022 oraz 2023 roku. Niestety nie udało się uzyskać dofinansowania.

W zbliżających się wyborach ponownie będzie się Pani ubiegać o mandat radnej. Z jakimi postulatami idzie Pani do nadchodzących wyborów?

Moje postulaty to inwestycje drogowe w Gminie Grodków, dalsze wsparcie placówek oświatowych, domów dziecka i DPS, dalsze unowocześnianie placówek medycznych, współpraca pomiędzy samorządami. Chciałabym kontynuować współpracę ze stowarzyszeniami, w tym Gminną Radą Kobiet oraz Kołami Gospodyń Wiejskich. Sama jestem przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Starowicach Dolnych i dzięki temu wiem, że warto prowadzić działalność społeczną, kulturalną w środowiskach wiejskich oraz podejmować szerokie działania na rzecz obszarów wiejskich. Mam nadzieję, że po raz kolejny obdarzą mnie Państwo zaufaniem.

8 thoughts on “Rozmowa z Zuzanną Prążyńską, kandydatką do Rady Powiatu Brzeskiego

  1. I have read some excellent stuff here Definitely value bookmarking for revisiting I wonder how much effort you put to make the sort of excellent informative website

  2. После переезда пришлось поменять входную дверь. Остановил свой выбор на https://dveri-msk1.ru из-за удобства каталога и адекватных цен. Дверь заказана с установкой – мастера подъехали незамедлительно, и монтаж проведён четко. Качество работы и сервис оставили меня полностью довольным.

  3. Greetings! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a wonderful job!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *