Dobre widowisko zapewnili zawodnicy Orlika swoim kibicom podczas sobotniego meczu ze szczypiornistami z Nowej Soli. Niestety mimo zdecydowanej przewagi w pierwszej połowie, nie udało im się dowieźć wyniku do końca.

Orlik dobrze wszedł w mecz. Już w pierwszych minutach spotkania uzyskał zdecydowaną przewagę, czym zaskoczył rywala. Pierwszego gola zdobył Szczurkowski w 2. minucie meczu, a chwilę później Ogorzelec wykorzystał rzut karny. W 10. minucie Orlik prowadził już 5:1. Stopniowo jednak goście poprawiali skuteczność i zaczynali coraz częściej trafiać do bramki gospodarzy. Jednak przez całą pierwszą połowę nie udało im się ani na moment zremisować. Do przerwy Orlik prowadził 13:9.

Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść brzeżan – to oni kontrolowali grę. Wszystko wskazywało na to, że w końcu przełamali złą passę i wreszcie zdobędą upragnione punkty. Niestety tradycyjnie już nie udało im się dowieźć wyniku do końca.

Goście w przerwie zdołali najwyraźniej ochłonąć i po powrocie na boisko zaczęli odrabiać straty. W ciągu 5. minut od rozpoczęcia drugiej połowy zdobyli 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej i doprowadzili do remisu 13:13.

Dalej było już tylko gorzej – nasze Orliki z trudem odnajdywały drogę do bramki przeciwnika, nie mogąc pokonać ich uszczelnionej, a wręcz agresywnej obrony. Na dodatek sami zaczęli popełniać błędy. W efekcie w ciągu 20. minut od rozpoczęcia drugiej połowy brzeżanie stracili 15 bramek, rzucając tylko 3. Na 10 minut przed końcem spotkania goście prowadzili już 8. punktami (16:24). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Trójki Nowa Sól 24:29.

Pierwsza połowa przyzwoita w naszym wykonaniu, a nawet bardziej niż przyzwoita. Zagraliśmy naprawdę dobrze, przede wszystkim w obronie, bo Patryk trzymał w bramce wynik. Potrafiliśmy zaatakować, zagrać zagrywkę i te bramki wpadały. Początek drugiej połowy zupełnie dla mnie niewytłumaczalny, bo zupełnie się zatrzymaliśmy i przegraliśmy początek 0:6. Później wypadałoby dogonić wynik, a jak już ten wynik goniliśmy, to popełnialiśmy znowu kardynalne błędy techniczne, nie rzucaliśmy 100% sytuacji. Grając tak drugie połowy, na pewno nie będziemy wygrywać meczów w I lidze. Nie poddajemy się, do końca sezonu mamy jeszcze miesiąc pracy. Przed nami kilka ważnych kolejek, które w ostatecznym rozrachunku mogą dać nam utrzymanie. Cieszę się, że w chłopakach jest wola walki. Od wtorku zaczynamy kolejny trening i patrzymy się w przyszłość. Za tydzień gramy w Poznaniu z liderem grupy, ale z każdym przeciwnikiem można wygrać. Za dwa tygodnie kolejny ważny mecz z Zieloną Górą, z którą już raz potrafiliśmy wygrać na wyjeździe. Liczymy, że i tym razem te 3 punkty z Zieloną Górą ugramy – powiedział po meczu Michał Piech, trener Orlika Brzeg.

Po przegranej z Nową Solą, Orlik Brzeg jest w dalszym ciągu na 13. pozycji w tabeli. W najbliższą sobotę (6 kwietnia) nasze Orliki zagrają na wyjeździe z WKS Grunwald Poznań.

SKS ORLIK BRZEG – UKS Trójka Nowa Sól 24:29 (13:9)
Skład Orlika i bramki: Nowak, Brudziński 1, Młotkowski, Kurus, Stypiński 2, Szczurkowski 2, Ogorzelec 8, Wojcieszek, Stanoszek, Chmiel 6, Turyniewicz 1, Feliszek, Onyszkiewicz 4, Sitarski, Adwent.
Trenerzy: Jarosław Kołodziejczyk, Michał Piech.
Sędziowie: Paweł Sołtysik, Ziablicki Tomasz.

Tekst i zdjęcia: Janusz Pasieczny

6 thoughts on “I liga piłki ręcznej. Świetna pierwsza połowa i katastrofa w drugiej części meczu

1. My wife and i got comfortable when Ervin could do his preliminary research out of the ideas he discovered from your very own weblog. It is now and again perplexing to just happen to be giving freely solutions which people today have been selling. And we all grasp we have you to appreciate for that. Those illustrations you have made, the simple web site navigation, the relationships your site make it easier to create – it is many great, and it’s assisting our son in addition to us recognize that this topic is entertaining, which is unbelievably vital. Many thanks for everything!

2. What i don’t understood is in fact how you’re no longer really much more smartly-preferred than you may be now. You’re so intelligent. You realize therefore considerably with regards to this topic, produced me in my view believe it from so many various angles. Its like men and women aren’t fascinated until it is something to accomplish with Girl gaga! Your personal stuffs great. All the time deal with it up!