Odnajdź wiosnę w naszym parku

Znasz Park Wolności? Wiesz gdzie jest plac zabaw, świątynia dumania nad stawem, Górka Jerzego i polana z wielkim dębem? Lubisz spacery alejkami i ścieżkami? To będzie wyzwanie w sam raz dla Ciebie i Twojej rodziny.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu już po raz czwarty zaprasza do Parku Wolności im. Juliusa Peppela, gdzie w najbliższą sobotę i niedzielę (13 i 14 kwietnia) na wszystkich chętnych czeka sprawdzian orientacji w terenie.

Każdy uczestnik zabawy, który w weekend przyjdzie do biura zawodów na stadionie miejskim przy ul. Sportowej, otrzyma specjalną mapkę. Odtąd jego zadaniem będzie odnaleźć słupki umiejscowione w różnych częściach parku, na których znajduje się perforator służący do potwierdzania obecności.

To nie są zawody sportowe – tu nie liczy się czas, nie trzeba biegać ani wyprzedzać rywali. Uczestnicy zabawy otrzymają od nas pamiątkowe gadżety, a wylosowani szczęśliwcy również turystyczne nagrody. Żeby zwiększyć szanse na nagrodę, warto też będzie wypełnić prosty quiz, który zainteresowani uczestnicy otrzymają wraz z mapką.

Zachęcamy do startu pojedynczo, w parach lub całymi rodzinami, trasę można pokonywać spacerem, truchtem albo biegiem, na rowerach, z psem, prowadząc wózek dziecięcy (choć czasem trzeba będzie pójść ziemną alejką) lub w inny wybrany sposób. W każdym momencie zabawy pamiętajmy o szanowaniu przyrody – zostawmy w takim samym porządku, w jakim go zastaliśmy.

Biuro zawodów będzie otwarte w sobotę i niedzielę w godzinach 10-18.
Informacje i regulamin na stronie mosir.brzeg.pl

MOSiR Brzeg

One thought on “Odnajdź wiosnę w naszym parku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *