Brzeskie Centrum Medyczne inwestuje w kardiologię. Nowy sprzęt do diagnostyki już niebawem

Wysokospecjalistyczny ultrasonograf, zestawy do prób wysiłkowych, aparaty EKG, holtery i odpowiednie komputerowe oprogramowanie – a wszystko to za prawie 1,4 mln złotych. Brzeskie Centrum Medyczne kompleksowo wzmacnia potencjał diagnostyczny oraz terapeutyczny w zakresie opieki kardiologicznej.

Najnowszy sprzęt odpowiada współczesnym standardom medycyny, a także aktualnym potrzebom zdrowotnym mieszkańców naszego powiatu. Urządzenia trafią do poradni kardiologicznej, jak również na oddział wewnętrzny.

Poradnia kardiologiczna:
– specjalistyczny ultrasonograf
– zestaw do prób wysiłkowych (zawierający wysiłkowe EKG, ergocyklometr, bieżnię oraz komputer z oprogramowaniem)
– aparat EKG
– holter EKG o raz holter ciśnieniowy (łącznie 10 szt.)

Oddział chorób wewnętrznych:
– Aparat EKG – 3 szt.

Zakup sprzętu możliwy jest dzięki wsparciu z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności pod nazwą „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. Wartość dofinansowania z KPO to 1,28 mln złotych, pozostałe pieniądze to wkład własny szpitala.

Brzeskie Centrum Medyczne stanie się placówką lepiej przygotowaną do diagnozowania i leczenia chorób serca. A dziś ma to szczególne znaczenie w kontekście wyzwań zdrowotnych XXI wieku. Odnotowujemy stały wzrost liczby pacjentów z nadciśnieniem, chorobą wieńcową, niewydolnością serca, czy arytmiami.

Jedno z urządzeń już pracuje. Kolejne mają pojawić się do końca czerwca.

BCM

Przeczytaj też: Brzeg wykonał kolejny krok ku zielonej energetyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *