„Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” – seniorzy aktywni jesienią

Wrzesień i październik dla uczestników projektu „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” to miesiące obfitujące w warsztaty edukacyjne z fizjoterapeutą i dietetykiem.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy we wrześniu zorganizował 10 spotkań warsztatowych z Panią Agatą Posmyk – wykwalifikowanym fizjoterapeutą. Uczestniczyli w nich seniorzy z całej gminy Lubsza zapisani do projektu. Pani Agata pokazywała ćwiczenia fizyczne usprawniające funkcjonowanie osób starszych w życiu codziennym, odpowiadała na pytania zebranych oraz przypomniała seniorom, że każda forma ruchu wykonywana systematycznie wpływa bardzo pozytywnie na ich samopoczucie oraz znacząco poprawia kondycję fizyczną, a regularny ruch zapewni zadowolenie z siebie i swojego życia oraz samodzielność na długie lata. Podkreślała też na każdych zajęciach, że ćwiczenia odpowiednio dobrane do umiejętności i kondycji seniora, mogą stanowić także skuteczną formę rehabilitacji.

Kolejne działanie projektowe to warsztat dietetyczny z Panią Aleksandrą Terlecką zorganizowany w świetlicy w Dobrzyniu. Zaprezentowany plan dietetyczny oraz pogawędka o zdrowym stylu życia i prawidłowym odżywianiu zgromadziła wielu zainteresowanych tym tematem seniorów. Uczestnicy spotkania po zakończonej prelekcji otrzymali przykładową dietę dla seniora, a pozostała część spotkania upłynęła w bardzo miłej atmosferze przy pysznym domowym cieście i kawie.

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy zaprasza na udział w kolejnych działaniach projektowych, które obejmują następujące aktywności – warsztaty pn. martwa natura na płótnie (realizowane w domach seniorów) oraz warsztaty sznurkowe, które odbędą się w listopadzie w Domu Ludowym w Lubszy.
Projekt „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” potrwa do listopada br., a podczas uroczystego zakończenia jego uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Kolejna edycja projektu „Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” jest sfinansowana przez Fundację PZU. Opiekunem i realizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

296 thoughts on “„Kultura u Seniora – kalejdoskop działań” – seniorzy aktywni jesienią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *