Dramatyczna interwencja. Policjanci zastali w mieszkaniu 2 poważnie ranne i nieprzytomne osoby

26 lutego policjanci otrzymali informację o awanturze domowej w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Ze zgłoszenia wynikało, że mogą być tam osoby ranne. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci kryminalni.

Policjanci w mieszkaniu zastali dwie mocno ranne osoby. Kobieta miała rany na plecach, w okolicy klatki piersiowej i na brzuchu. Poszkodowana była nieprzytomna i silnie krwawiła. Policjanci natychmiast przystąpili do ratowania jej życia. Podczas opatrywania ran okazało się, że z rany w okolicy płuc wyczuwalne jest ujście powietrza. W związku z bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia funkcjonariusze wykonali opatrunek wentylowy. Do czasu przyjazdu pogotowia poszkodowana odzyskała przytomność.

Ranny mężczyzna również był nieprzytomny i wymagał natychmiastowej pomocy. Miał głębokie rany szyi, brzucha i rąk. Funkcjonariusze zatamowali krwawienie, zabezpieczyli rany i do czasu przybycia pogotowia nadzorowali funkcje życiowe obu osób.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów obie osoby trafiły pod opiekę specjalistów, a ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

W związku z interwencją policjanci na miejscu wykonali szereg czynności. Zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków. Na tej podstawie odtworzyli przebieg zdarzenia. Według ustaleń policjantów mężczyzna miał zaatakować kobietę nożem, a następnie sam sobie zadał rany. 45-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *